Seif kaarditasku, Pime Kõrb, "RoheAsi" konkursil II koht Sümboolne "RoheAsi"

Seif edukas ja meeldiv kogemus konkursil “RoheAsi”

Seif osales konkurssil “RoheAsi”, mida korraldab Eesti Disainerite Liit koostöös Tallinna linnaga, mis kannab 2023. aastal tiitlit Euroopa roheline pealinn. Meie võtsime sellest konkurisist osa Seif kaarditaskuga ja kandideerisime Sümboolne “RoheAsi” auhinnale.

Mis konkurs on “RoheAsi”?

Konkurss “RoheAsi” kutsub professionaale (disainerid, kunstnikud jt) looma keskkonnasäästlikke tooteid, mis oleksid kasutatavad igapäevaelus, samas stiilsed, innovaatilised ja kõrge esteetilise väärtusega ning kannaksid endas loodussäästlikkuse (taaskasutus, uuskasutus, ringmajandus), praktilisuse ja pikaealisuse põhimõtteid.

Otsitakse ja oodatakse uusi algatusi ning ideid, mille läbi edendada ja toetada erinevate huvigruppide seas keskkonnasõbralikku ellusuhtumist, leida nutikaid lahendusi ja sõnumikandjaid (sh ametlikke meeneid), mis haakuvad ühe või mitme rohelise pealinna programmi fookusteemaga: kaasav linn, nutikas linn, kestlik linn, õppiv linn.

“RoheAsi” konkursi tooted peavad olema keskkonnasõbralikud: toodetud jätkusuutlikult, kohalikest ja keskkonnasõbralikest materjalidest; olema kestvad, taaskasutatavad, ümbertöödeldavad. Peab arvestama ka allolevate soovitustega:

o praktilisus

o kasutajasõbralikkus ja mugavus

o esteetiliselt nauditav

o kvaliteet ja kestvus

o innovaatilisus, nutikas, hariv

o turuhinnale vastav

o söödav

o selge ja ülevaatliku loomislooga

o bränditav (saab lisada logo või hüüdlause)

o kergesti transporditav, mittepurunev

Kuidas Seif kaarditasku sobib Sümboolse “RoheAsi” kandidaadiks?

Võistlusele saatsime meie uue disainiga kaarditasku nimega Pime Kõrb. Seif kaarditasku on kvaliteetna, esteetiliselt nauditav ja praktiline. Seda on mugav, kerge kasutada ning, nagu Kersti Kaljulaid on öelnud: “Tõeline vastand lühikese elueaga asjadele, mis loodetavasti püsivad isalt pojale”. Saime auhinna II koht Sümboolne “RoheAsi” ning sellega 1100€ auhinna raha, millega edasi arendada oma brändi.

Kuidas püüame meie olla rohelised?

Meie kaarditaskute pakendid on 100% taaskasutatud materjalist. Püüame võimalikult säästlikud olla kivispooniga, kui kaarditaskuid teeme ning otsime ka firmasid, kellelt saada kivispooni jääke selleks, et need prügi asemel saaksid taaskasutatud.

Oleme väga õnnelikud meie saavutuste üle ja loodame, et tulevik on meie vastu sama helge.

Pildil:

Vasakul – Arti Henri Lukk; Keskel – Sten Ingerainen; Paremal – Joosep Lukin; Kõigil on käes – Pime Kõrb

Parim valik Õpilasfirma Seif

Shopping Cart