Jaanipäev, üks tätsaim Eesti püha, mida tähistatakse lõkete, grilliga ning koos sõprade ja perega. Imeline lõkkeplats.

Jaanipäev ja selle maagilsus Seifi jaoks

Jaanipäev on Eestis 24. juunil tähistatav püha. 24. juunile eelnevat 23. juuni päeva nimetatakse jaanilaupäevaks ja nendevahelist ööd jaaniööks, seda tähistatakse Eestis, Lätis ja põhjamaades jaanituledega.

Tegemist on traditsioonilise pühaga, mida on Eestis peetud juba sajandeid ja mis on aasta üks olulisemaid pühi. Sellel päeval toimub suvise pööripäeva tähistamine, mis tähistab aasta pikima päeva ja suve algust. Jaanipäeva nimetus pärineb kirikukalendrist, kirikus tähistatakse sel päeval Ristija Johannese sünnipäeva.

Vanasti oli jaanipäev viljakusrituaalide ja jumalatele ohverdamise aeg ning arvati, et lõkkesuitsul on raviomadusi. Romantilises kirjanduses kõneldakse sõnajalaõie otsimisest jaaniööl. Seda käivad metsast otsimas armastajapaarid, kellele müütiline sõnajalaõis (tegelikult sõnajalgtaimed ju ei õitse) tähistab armastust. Jaanipäev iidne püha, jaaniõhtut ja -ööd peetakse Eestis laialdaselt jaanituledega, millel olevat maagiline puhastav toime ning sümboolne seos pööripäeva ja päikese kõrgseisuga. Sel puhul on kombeks korraldada nii rahvapidusid kui ka tähistada püha sõprade ja tuttavate keskel väiksemate lõkkeõhtute või grillimisega koduaias või looduses.

Jaanipäev on Eestis riigipüha ning paljud inimesed võtavad pidustustel osalemiseks vaba päeva töölt ja koolist. See on perede ja sõprade kooskäimise aeg, et nautida sooja ilma, head toitu ja traditsioonilist Eesti kultuuri. See on aeg, mil inimesed tähistavad oma pärandit ja hindavad looduse ilu.

Jaanipäev on maagiline aeg aastaringis, millest võtab ka Seifi meeskond iga aastaselt osa. See on üks toredaimaid ja tähtsamaid pühasi meie jaoks. Sellel päeval tähistame täpselt seda, mida me oma toodetega soovime inimestele tuua, loodust. Meil tiimiga on plaan tulla kokku ja teha grillda imelise jaaniöö eine endale ning teha võimsa leegiga jaanituli. Kindlasti tahame veeta aega looduses ja meie kaarditasku Tume Kask on meie jaoks just kõige paremini sobiv jaanipäevaga. Meenutab meile aegu, kui olime veel noored ja käisime koos metsades onne ehitamas ning vorste grillimas.

Minge kindlasti ise ka tähistama seda imelist päeva, et teil oleksid suured võimsad lõkked ja palju õnne sõnajalaõie otsimisel.

Pildil:

Imeline lõkkeplats

Shopping Cart